Kanoistika

Oddíl kanoistiky byl založen několika nadšenci v r. 1972. První loděnice se nacházela v dřevěném „baráku“, kterému se říkalo Dachau, dnes na jeho místě stojí prodejna ZOO. Když byl tento objekt zbouraný, odstěhovali vodáci loděnici na mnohem lepší místo, a to přímo k řece, do statku v Náklí, ale ani tam nebyli dlouho. Za pár let statek vyhořel a loděnice se opět stěhovala. Tentokrát do budovy města, tzv. Šťovíčkovy vily, která stojí vedle kurtů. Po r. 1990 ale město budovu prodalo a loděnice se vrátila do Náklí, kde je dodnes.

Členové oddílu tam postavili klubovnu z mobilních buněk a pravidelně se schází při její údržbě i zábavě. Vodáci vždy byli a stále jsou výbornými muzikanty, a tak se žádná akce neobejde bez hudby.

Závodní činnosti se už členové oddílu nevěnují, ale pořádají každoročně několik sportovně rekreačních akcí. V zimě jezdí společně na běžky na Modravu, do Vítkovic, Borových Lad, Horní Blatné, při dobrém stavu vody sjíždějí Sázavu, májovou Vltavu, pořádají týdenní sjezdy řek v Čechách, na Slovensku, v Polsku a dalších lokalitách. Několikrát v roce vyjíždí na vícedenní cykloturistické trasy. Každý rok zakončují společným posezením v loděnici - Vodáckými Vánocemi.

Trenéři kontakt

Pavel Ouřadník